Magyar sikerek a pályán Pretoriában!

A Simbine Classic egy izgalmas atlétikai verseny, amely Pretoriában hozta össze a régió és a világ élvonalbeli sportolóit. A magas színvonalú megmérettetésen a magyar csapat is rajthoz állt, és erős, figyelemre méltó teljesítményt nyújtott.

Örömmel és büszkeséggel követtük figyelemmel a Simbine Classic izgalmas versenyeit, ahol Kozák Luca és Takács Boglárka olimpikonok, valamint Tóth Anna, Szentgyörgyi Zita és Bogdán Annabella magyar színekben képviselték hazánkat.

A World Athletics Continental Tour egyik kiemelt állomásaként a Simbine Classic nemcsak a régió, hanem a nemzetközi atlétikai élet meghatározó eseménye, ahol világszínvonalú mezőnyben mérhetik össze tudásukat a sportolók.

🔹 Kozák Luca kiváló futással a 100 m gát döntőjében a 2. helyen végzett (12.88)

🔹 Tóth Anna szintén 100 m gátfutásban versenyzett, és a döntőben az 5. helyen zárt (13.19)

🔹 Takács Boglárka a 100 méteres síkfutás döntőjében a 6. helyen végzett (11.27)

🔹 A magyar női 4x100 m váltó nagyszerű futással a 2. helyen ért célba (43.93)

🔹 Bogdán Annabella gerelyhajításban a 4. helyet szerezte meg (52.47 m)

A magyar versenyzők gátfutásban, sprintszámokban, váltóban és dobószámban is bizonyították felkészültségüket, lendületes és magabiztos teljesítményükkel méltón képviselve Magyarországot.

A versenyre Németh Roland, Takács Boglárka edzője is elkísérte a csapatot, és a futamokat követően volt szerencsénk néhány szót személyesen is váltani a sportolókkal és kísérőikkel.

A versenyt a nagykövetség részéről Fülöp Viktor Géza nagykövet, valamint több kolléga is személyesen tekintette meg, hogy jelenlétükkel is kifejezzék támogatásukat a magyar sportolók iránt.

A csapat a versenyt követően a World Athletics Relays megmérettetésre utazik tovább Gaborone városába, ahol újabb nemzetközi kihívások várnak rájuk.

Gratulálunk a fantasztikus teljesítményhez, és sok sikert kívánunk a következő versenyhez is! 


https://www.youtube.com/@hungariandiasporascholarship